SPRS-F150
SPRS-F150
Alt: A1100001755
Power Controller, Modular Multi-Channel, 220-490VAC, 150A, Single-Phase, Single-Phase Dual or 3-Phase Control (Wiring and Parameter Setting)
Weight:
10.50 LBS
Minimum Purchase:
1 unit
Adding to cart… The item has been added
Modular Design. Powerful Performance.
Description
Key Features:
  • Modular Design
    Separate control and power modules for easy system expansion and maintenance.
    Connect up to 4 power modules to a single control module.
  • Flexible Current Options
    Choose from models ranging from 25A to 600A.