RH1B-UCDC12V
RH1B-UCDC12V
Alt: RH Series, Non-Cancellable, No Returns
Ice Cube Relay, 12VDC, 1 Pole, Blade, SPDT, Check Button, NCNR
Weight:
0.10 LBS
Description
Our popular IDEC RH series are compact ice cube relays with a 10 amp rating.
Available in:
  • RH1B - SPDT (1 pole)
  • RH2B - DPDT (2 pole)
  • RH3B - 3PDT (3 pole)
  • RH4B - 4PDT (4 pole)