HW4B-M3F10-Y
HW4B-M3F10-Y
Alt: HW Series, Non-Cancellable, No Returns
Pushbutton, Ø22mm, Metal, Ø29mm Mushroom, Yellow, Momentary, 1NO, Fingersafe, NCNR
Description
The HW series from IDEC is a 22mm line of switches, pushbuttons and pilot lights.
  • Pushbuttons, e-stops and switches have contact ratings of 10A, 600V